+48 536 362 362 info@tlumaczenia.sos.pl

Artystka z Rosji powołuje do życia postacie z rosyjskich baśni

Fotografka Margarita Kareva przedstawia tajemnice rosyjskich bajek za pomocą fantastycznych portretów.

Dzięki wymyślnym kostiumom i surrealistycznym rekwizytom przenosi odbiorców do tajemniczego świata baśni. Projekt „Plein Air” to fotografie robione pośród przepięknych krajobrazów z modelkami, które kuszą i jednocześnie emanują elegancją.
Gdyby kilka lata temu ktoś powiedział Margaricie Karevie, że zostanie fotografem, prawdopodobnie by go wyśmiała. W 2011 r. porzuciła jednak pracę ekonomistki i zajęła się sztuką. – Zaczęłam robić zdjęcia kilka lat temu, nawet nie podejrzewałam, że będzie to mój zawód. Od tamtej pory często dziękuję za to, że Wszechświat podarował mi pasję mojego życia – mówi.
Mieszkająca w Jekaterynburgu artystka od najmłodszych lat pasjonowała się literaturą, więc bajkowa fotografia była naturalnym przedłużeniem jej zainteresowań z dzieciństwa. – Od małego kochałam czytać, być może to właśnie miłość do książek uczyniła ze mnie marzyciela i osobę żyjąca w swoich fantazjach – tłumaczy.
Podróżując po Rosji, Kareva szuka miejsc, które stałyby się odpowiednią scenerią do pokazania odbiorcom uniwersalnych toposów i archetypów. Sięga również do rosyjskich baśni ludowych i podań, które następnie umiejętnie przenosi do współczesnego świata za pomocą fotografii.
Artystka uważa, że niezwykle istotne jest to, aby każdy człowiek znalazł swój własny sposób wypowiedzi. W jej przypadku jest to odtwarzanie scen z bajek. Niezwykłe zdjęcia w osobliwych kolorach z nietypowymi modelkami, często z udziałem zwierząt jest właśnie takim spełnieniem.
Margarita Kareva urodziła się i mieszka w Jekaterynburgu w Rosji. Fotografuje dopiero od 2011 roku, ale jej zdjęcia są już rozpoznawalne i doceniane na całym świecie.

Na podstawie:
http://ksiazki.onet.pl/wiadomosci/artystka-powoluje-do-zycia-postacie-z-rosyjskich-basni/

Fairytales Come To Life In Magical Photos by Russian Photographer Margarita Kareva.

Margarita Kareva is a Russia-based photographer who specializes in fantasy art photography. Her photographs beautifully portray women that have been transformed into fairytale princesses and witches. She adds surreal elements to her shots that make the photographs really stand out, combining Photoshop manipulation with real props. In an interview with Rosphoto, she explained that she finds inspiration for all her photoshoots in fantasy books.
Kareva’s work is constantly evolving and growing because she took up photography just three years ago. Her portfolio is already full of vibrant, magical and creative images. Kareva’s story proves that it is never too late to take up a new hobby – you just need to “learn every day, all your life”.